Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 02/06/23, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Przymrozki - 3-6.04.2023 r.

Spektakl dla Kobiet z Gminiy Kurzętnik

Drogie Panie uroczystość z dnia 22 marca przejdzie do historii wydarzeń dla kobiet w Gminie Kurzętnik ! Około 600 kobiet w jednym miejscu. 
Spektakl dla kobiet i o kobietach… Klimakterium i już...
Napisano, że to ,,Cztery wspaniałe aktorki, cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z Pań"
Potwierdzamy i podpisujemy się pod każdą pozytywną opinią dotyczącą tego spektaklu. Duża dawka humoru i ta Pamela, która skradła nasze serca.
Wczorajszy spektakl to również podziękowanie dla Was za zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz naszej gminy. Dzięki Waszym inicjatywom możemy wspólnie organizować Dni Dziecka, festyny i wydarzenia, w których aktywnie działacie dla swoich mieszkańców.
Bardzo cieszymy się, że wśród naszych zaproszonych gości była Bogusława Orzechowska Senator RP, która zawsze pozytywnym przesłaniem wspiera wszystkie kobiety.
Oczywiście nie zabrakło życzeń i podziękowań dla Pań od Piotra Piątka Komisarza Gminy Kurzętnik oraz Przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Goniszewskiego. Dziękujemy za wczorajsze prowadzenie wydarzenia Panu Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku Romanowi Lewickiemu, który z dozą humoru wprowadził nas w kobiecy klimat spektaklu.
O przepiękny wystrój hali sportowej zadbali pracownicy Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzętniku oraz Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku za co bardzo dziękujemy...
Dziękujemy również wszystkim szkołom a przede wszystkim pracownikom Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku na czele z dyrektorem Panią Jolantą Paplińską za to, że po raz kolejny nas do siebie przyjęliście i pomogliście w organizacji tego wydarzenia.
Mamy nadzieję, że widzimy się już za rok w takim samym kobiecym gronie.
Tak na dobranoc wrzucamy złotą myśl nawiązującą do wczorajszego spektaklu…
"Bycie kobietą jest gorsze od bycia rolnikiem – mamy tyle roboty z plewieniem i pryskaniem upraw: trzeba depilować nogi woskiem, golić pach, skubać brwi, ścierać pumeksem stopy, złuszczać i nawilżać naskórek, oczyszczać pory, farbować odrosty, malować rzęsy, piłować paznokcie, masować cellulitis, gimnastykować mięśnie brzucha. W dodatku te wszystkie zabiegi są tak precyzyjne, że wystarczy kilka dni, aby się całkiem zapuścić" (Helen Fielding).

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: klimakterium

Oblodzenie - 27-28 marca 2023 r.

Przymrozki - 27-29 marca 2023 r.

Przymrozki - 27 marca 2023 r.

NEXERA - Spotkanie z mieszkańcami Gminy Kurzętnik

Rozporządzenie Nr 13 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w sprawie uchylenia rozporządzenia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków

Posiedzenie Rady Społecznej Gminnego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kurzętniku

Dnia 13 marca odbyło się Posiedzenie Rady Społecznej Gminnego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kurzętniku. W spotkaniu uczestniczyli członkowie rady oraz w imieniu komisarza Piotra Piątka Pani Magdalena Rynkowska sekretarz Gmina Kurzętnik
W formie prezentacji multimedialnej Pani Jolanta Lewicka dyrektor GSZOZ w Kurzętniku przedstawiła zeszłoroczne podsumowanie funkcjonowania ośrodka. Nie zabrakło również pytań, planów i przedsięwzięć na rok 2023.

Uroczystość przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurzętniku

10 marca na placu przed remizą OSP w Kurzętniku odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki SCANIA dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurzętniku. Samochód przekazany z zasobów Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej dotychczas użytkowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.
Meldunek o rozpoczęciu uroczystości odebrał st. bryg. Tomasz Ostrowski Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego. Następnie odśpiewano hymn Rzeczpospolitej Polskiej.
Po przywitaniu zaproszonych gości przez włodarza gminy Kurzętnik Pana Piotra Piątka nastąpiło poświęcenie pojazdu przez ks. Bernarda Zakrzewskiego i ks. Andrzeja Ziegerta.
Uroczystego przekazania pojazdu dokonali Pan Zbigniew Babalski Poseł na Sejm RP, Pan Robert Gontarz Poseł na Sejm RP wraz z st. bryg. Tomaszem Ostrowskim i Panem Piotrem Piątkiem komisarzem Gmina Kurzętnik wręczając akt nadania oraz kluczyki do pojazdu Przemysławowi Kierzenkowskiemu Prezesowi OSP Kurzętnik.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w osobach:
• Zbigniew Babalski - Poseł na Sejm RP,
• Robert Gontarz - Poseł na Sejm RP,
• st. bryg. Tomasz Ostrowski - Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
• Andrzej Ochlak - Starosta Nowomiejski,
• ks. Bernard Zakrzewski i ks. Andrzej Ziegert,
• mł. bryg. Krzysztof Szałkowski - Komendant Powiatowy PSP w NML,
• przedstawiciele jednostek OSP,
• przedstawiciel Lasów Państwowych.
Podczas oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście, gratulowali jednostce pozyskania samochodu, oraz podkreślali profesjonalizm i ciągłą gotowość strażaków do niesienia pomocy potrzebującym zarówno w gminie, powiecie jak i w województwie.
Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy wyposażony jest w silnik o mocy 340 KM oraz napęd szosowy 4x2. Posiada zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 l, sprzęt łączności radiowej, autopompę o wydajności 3200 l/min Rosenbauer, kabinę dla 6 strażaków i sprzęt techniczny niezbędny do prowadzenia działań.
Tekst: st. bryg. Józef Dobies - KP PSP NML.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: osp K

Nasze Panie Świętują Dzień Kobiet przez cały miesiąc!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: dzień kobiet 2023

1 2 3 4 5 6 ... 55