Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 30/03/23, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Spektakl dla Kobiet z Gminiy Kurzętnik

Drogie Panie uroczystość z dnia 22 marca przejdzie do historii wydarzeń dla kobiet w Gminie Kurzętnik ! Około 600 kobiet w jednym miejscu. 
Spektakl dla kobiet i o kobietach… Klimakterium i już...
Napisano, że to ,,Cztery wspaniałe aktorki, cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z Pań"
Potwierdzamy i podpisujemy się pod każdą pozytywną opinią dotyczącą tego spektaklu. Duża dawka humoru i ta Pamela, która skradła nasze serca.
Wczorajszy spektakl to również podziękowanie dla Was za zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz naszej gminy. Dzięki Waszym inicjatywom możemy wspólnie organizować Dni Dziecka, festyny i wydarzenia, w których aktywnie działacie dla swoich mieszkańców.
Bardzo cieszymy się, że wśród naszych zaproszonych gości była Bogusława Orzechowska Senator RP, która zawsze pozytywnym przesłaniem wspiera wszystkie kobiety.
Oczywiście nie zabrakło życzeń i podziękowań dla Pań od Piotra Piątka Komisarza Gminy Kurzętnik oraz Przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Goniszewskiego. Dziękujemy za wczorajsze prowadzenie wydarzenia Panu Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku Romanowi Lewickiemu, który z dozą humoru wprowadził nas w kobiecy klimat spektaklu.
O przepiękny wystrój hali sportowej zadbali pracownicy Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzętniku oraz Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku za co bardzo dziękujemy...
Dziękujemy również wszystkim szkołom a przede wszystkim pracownikom Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku na czele z dyrektorem Panią Jolantą Paplińską za to, że po raz kolejny nas do siebie przyjęliście i pomogliście w organizacji tego wydarzenia.
Mamy nadzieję, że widzimy się już za rok w takim samym kobiecym gronie.
Tak na dobranoc wrzucamy złotą myśl nawiązującą do wczorajszego spektaklu…
"Bycie kobietą jest gorsze od bycia rolnikiem – mamy tyle roboty z plewieniem i pryskaniem upraw: trzeba depilować nogi woskiem, golić pach, skubać brwi, ścierać pumeksem stopy, złuszczać i nawilżać naskórek, oczyszczać pory, farbować odrosty, malować rzęsy, piłować paznokcie, masować cellulitis, gimnastykować mięśnie brzucha. W dodatku te wszystkie zabiegi są tak precyzyjne, że wystarczy kilka dni, aby się całkiem zapuścić" (Helen Fielding).

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: klimakterium

Oblodzenie - 27-28 marca 2023 r.

Przymrozki - 27-29 marca 2023 r.

Przymrozki - 27 marca 2023 r.

NEXERA - Spotkanie z mieszkańcami Gminy Kurzętnik

Rozporządzenie Nr 13 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w sprawie uchylenia rozporządzenia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków

Posiedzenie Rady Społecznej Gminnego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kurzętniku

Dnia 13 marca odbyło się Posiedzenie Rady Społecznej Gminnego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kurzętniku. W spotkaniu uczestniczyli członkowie rady oraz w imieniu komisarza Piotra Piątka Pani Magdalena Rynkowska sekretarz Gmina Kurzętnik
W formie prezentacji multimedialnej Pani Jolanta Lewicka dyrektor GSZOZ w Kurzętniku przedstawiła zeszłoroczne podsumowanie funkcjonowania ośrodka. Nie zabrakło również pytań, planów i przedsięwzięć na rok 2023.

Uroczystość przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurzętniku

10 marca na placu przed remizą OSP w Kurzętniku odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki SCANIA dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurzętniku. Samochód przekazany z zasobów Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej dotychczas użytkowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.
Meldunek o rozpoczęciu uroczystości odebrał st. bryg. Tomasz Ostrowski Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego. Następnie odśpiewano hymn Rzeczpospolitej Polskiej.
Po przywitaniu zaproszonych gości przez włodarza gminy Kurzętnik Pana Piotra Piątka nastąpiło poświęcenie pojazdu przez ks. Bernarda Zakrzewskiego i ks. Andrzeja Ziegerta.
Uroczystego przekazania pojazdu dokonali Pan Zbigniew Babalski Poseł na Sejm RP, Pan Robert Gontarz Poseł na Sejm RP wraz z st. bryg. Tomaszem Ostrowskim i Panem Piotrem Piątkiem komisarzem Gmina Kurzętnik wręczając akt nadania oraz kluczyki do pojazdu Przemysławowi Kierzenkowskiemu Prezesowi OSP Kurzętnik.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w osobach:
• Zbigniew Babalski - Poseł na Sejm RP,
• Robert Gontarz - Poseł na Sejm RP,
• st. bryg. Tomasz Ostrowski - Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
• Andrzej Ochlak - Starosta Nowomiejski,
• ks. Bernard Zakrzewski i ks. Andrzej Ziegert,
• mł. bryg. Krzysztof Szałkowski - Komendant Powiatowy PSP w NML,
• przedstawiciele jednostek OSP,
• przedstawiciel Lasów Państwowych.
Podczas oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście, gratulowali jednostce pozyskania samochodu, oraz podkreślali profesjonalizm i ciągłą gotowość strażaków do niesienia pomocy potrzebującym zarówno w gminie, powiecie jak i w województwie.
Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy wyposażony jest w silnik o mocy 340 KM oraz napęd szosowy 4x2. Posiada zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 l, sprzęt łączności radiowej, autopompę o wydajności 3200 l/min Rosenbauer, kabinę dla 6 strażaków i sprzęt techniczny niezbędny do prowadzenia działań.
Tekst: st. bryg. Józef Dobies - KP PSP NML.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: osp K

Nasze Panie Świętują Dzień Kobiet przez cały miesiąc!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: dzień kobiet 2023

Dzień Sołtysa w Gminie Kurzętnik

Dnia 9 marca obchodziliśmy w naszej gminie Dzień Sołtysa. Święto te w Polsce jest obchodzone 11 marca i staje się coraz popularniejszym wydarzeniem.
W tym dniu chcieliśmy symbolicznie podziękować wszystkim sołtysom z naszej gminy za codzienny trud i zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wczorajszy dzień to święto ludzi o dobrym sercu, którzy działają dla swojej miejscowości i dla ludzi w niej mieszkających.
Sołtys to pierwsza osoba, do której swoje sprawy, problemy zgłaszają mieszkańcy. Jego praca nie jest przeliczana na godziny, bo zawsze jest dostępny. To ktoś, kto jest liderem w swojej wsi i animuje społeczność lokalną do działania. Za ogromne zaangażowanie w pracę rzecz Gminy Kurzętnik i jej mieszkańców podziękował Piotr Piątek Komisarz Gminy Kurzętnik wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kurzętnik Wojciechem Goniszewskim.
Wczorajsze wydarzenie to również okazja do wspólnych rozmów między innymi o funduszu sołeckim, w którym nastąpiło zwiększenie nakładów finansowych na inwestycje drogowe, jak podała Skarbnik Gminy Kurzętnik Bożena Zaborowska. Plany dotyczące funduszu sołeckiego zreferowała Pani Beata Małek Zastępca Kierownika Referatu Inwestycji. Pani Magdalena Rynkowska Sekretarz Gminy Kurzętnik przedstawiła plany związane z wydarzeniami we wszystkich miejscowościach Gminy Kurzętnik, które odbędą się w najbliższe wakacje.
Nie zabrakło również rozmów z kierownictwem Gmina Kurzętnik, dyrektorami jednostek o bieżących sprawach, inwestycjach, problemach.
Na zakończenie wydarzenia Komisarz Gminy Kurzętnik, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Panią Sylwią Jarzębowską Podinspektorem ds. Obsługi Rady Gminy i Bezpieczeństwa wręczyli sołtysom oficjalne podziękowania, kwiaty i drobny upominek.
Dziękujemy, że byliście wczoraj z nami Życzymy Wam dużo zdrowia i niesłabnącej energii do działania w Waszych miejscowościach.
Dziękujemy, że jesteście 
1 2 3 4 5 6 ... 53

Kontakt - stopka

ADRES URZĘDU:

Gmina Kurzętnik
ul. Grunwaldzka 39
13-306 Kurzętnik
woj. warmińsko-mazurskie
 
Tel. (056) 47-40-580
Fax. (056) 47-48-284
 
Epuap:
/UGKurzetnik28/skrytka
 
NIP: 877-147-55-50
REGON: 871118916

 
Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu
lub na konto Urzędu Gminy Kurzętnik:
 
BANK SPÓŁDZIELCZY BRODNICA
ODDZIAŁ NOWE MIASTO LUBAWSKIE

 
NR: 05 9484 1121 2003 0090 0983 0002