Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 20/05/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Informacja Warmińsko-Mazurskiej Inspekcji Weterynaryjnej o zagrożeniu wystąpienia grypy ptaków.

W związku ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym związanym z sezonowymi migracjami ptaków dzikich, sprzyjającym rozwojowi zakażeń wysoce zjadliwej grypy ptaków , groźnej choroby pustoszącej stada drobiu, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynaryjny w Olsztynie zwraca się z prośbą o zgłaszanie właściwym terytorialnie powiatowym lekarzom weterynarii przypadków znalezienia zwłok ptaków związanych ze środowiskiem wodnym ( kaczek, gęsi, łabędzi,mew, rybitw) oraz ptaków drapieżnych.

Zbliża się rekrutacją do przedszkoli na terenie Gminy Kurzętnik

KOMUNIKAT
 
W związku ze zbliżającą się rekrutacją do przedszkoli na terenie Gminy Kurzętnik, rodzice dzieci, które będą objęte wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym 2023/2024( dzieci od 3 do 6 lat) proszeni są o wypełnienie anonimowej ankiety. Druk ankiety dostępny jest w szkołach i przedszkolach oraz na stronie internetowej Gminy Kurzętnik (stanowi załącznik do komunikatu). Wypełnione ankiety można złożyć w Referacie Oświaty Urzędu Gminy Kurzętnik lub w sekretariatach w szkołach i przedszkolach do dnia 13 lutego 2023 roku.
 

„Modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowości Brzozie Lubawskie”

Gmina Kurzętnik w ramach zadania „Modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowości Brzozie Lubawskie” wykonała 52 słupy oświetleniowe, na których zamontowano 54 sztuki opraw oświetleniowych LED. Wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 229 800,00 zł, z czego 150 570,00 zł to środki z umorzenia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Pozostałe środki to wkład własny Gminy Kurzętnik.
 

Shuttle Time w kurzętnickiej szkole

W miniony piątek w ZS im. W. Jagiełły w Kurzętniku odbył się turniej badmintona w ramach realizowanego programu Shuttle Time, w którym udział wzięło ponad 50 uczniów z czterech szkół Gminy Kurzętnik. Gmina po raz drugi przystąpiła do współpracy z Fundacją Narodowy Badminton, by wśród uczniów móc rozpowszechniać tą dyscyplinę sportu. Uczniów oraz trenerów powitała pani dyrektor Krystyna Wójcik-Wiśniewska po czym rozpoczęły się kilkugodzinne rozgrywki.
 
Turniej zakończył się wyłonieniem zwycięzców w kategoriach dziewcząt i chłopców. Nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski dziękując przybyłym uczniom za zaangażowanie oraz chęci pogłębiania umiejętności badmintonowych. Ponadto za udział w turnieju poszczególnym szkołom wręczono statuetki. Zwieńczeniem rozgrywek było wspólne zdjęcie. Turniej był dobrą okazją do zweryfikowania nabytych umiejętności oraz integracji wśród uczniów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Turniej badmintona w ramach programu Shuttle Time.

Nabór do Pisklandii

 

ŻŁOBEK ,,PISKLANDIA” W KURZĘTNIKU ZDOBYŁ TYTUŁ ,,ŻŁOBKA ROKU 2018”

18 października 2018 roku, w Warszawie miała miejsce I EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI ,,ŻŁOBKI I KLUBY DZIECIĘCE- BO JAKIE POCZĄTKI TAKIE BĘDZIE WSZYSTKO”
 
To prestiżowe wydarzenie konferencyjne z zakresu opieki nad dziećmi do lat 3 zorganizowane zostało przez AKADEMIĘ OŚWIATY/AKADEMIĘ BIZNESU SfB. Podczas konferencji ogłoszone zostały wyniki pierwszego w Polsce konkursu o tytuł ŻŁOBEK ROKU 2018 / KLUB DZIECIĘCY ROKU 2018.
 
Laureatem I ogólnopolskiego konkursu został gminny Żłobek ,,Pisklandia” z Kurzętnika, który powstał z końcem 2017 roku dzięki inicjatywie Wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego. Nagrodę z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odebrała Paulina Zatorska-dyrektor żłobka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Żłobek "PISKLANDIA" zdobył tytuł "Żłobka Roku 2018"

Uczniowie z Gminy Kurzętnik po turnieju badmintona w Zakopanem

Gmina Kurzętnik po raz drugi przystąpiła do programu Shuttle Time, podpisując współpracę z Fundacją Narodowy Badminton. Tegoroczne zajęcia, do których przystąpiło ponad 40 uczniów, realizowane są w czterech szkołach z terenu gminy. W ramach Narodowych Dni Badmintona 2018 - 100 lecie Niepodległej w Zakopanem uczniowie z naszych szkół wzięli udział w zawodach organizowanych w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem w dniach 8-10 października 2018 r. Były to całodzienne ogólnopolskie rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik turnieju otrzymał koszulkę, grawerowany medal pamiątkowy i dyplom. Atrakcją dla uczestników był Turniej Asów - mecze pokazowe polskiej elity reprezentującej badmintona w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio. Była to doskonała okazja dla zgromadzonej młodzieży, by uczyć się od najlepszych. Wyjazd do Zakopanego nie tylko podniósł badmintonowe umiejętności, ale również umożliwił poznanie urokliwego zakątka kraju oraz kultury zakopiańskiej. Festiwal badmintona odbywa się m.in. pod patronatem Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji Narodowej i potrwa do 14 października.

Ucz się i studiuj w Kurzętniku

Kontakt - stopka

ADRES URZĘDU:

Gmina Kurzętnik
ul. Grunwaldzka 39
13-306 Kurzętnik
woj. warmińsko-mazurskie
 
Tel. (056) 47-40-580
Fax. (056) 47-48-284
 
Epuap:
/UGKurzetnik28/skrytka
 
NIP: 877-147-55-50
REGON: 871118916

 
Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu
lub na konto Urzędu Gminy Kurzętnik:
 
BANK SPÓŁDZIELCZY BRODNICA
ODDZIAŁ NOWE MIASTO LUBAWSKIE

 
NR: 05 9484 1121 2003 0090 0983 0002