Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 30/03/23, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Spektakl dla Kobiet z Gminiy Kurzętnik

Drogie Panie uroczystość z dnia 22 marca przejdzie do historii wydarzeń dla kobiet w Gminie Kurzętnik ! Około 600 kobiet w jednym miejscu. 
Spektakl dla kobiet i o kobietach… Klimakterium i już...
Napisano, że to ,,Cztery wspaniałe aktorki, cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z Pań"
Potwierdzamy i podpisujemy się pod każdą pozytywną opinią dotyczącą tego spektaklu. Duża dawka humoru i ta Pamela, która skradła nasze serca.
Wczorajszy spektakl to również podziękowanie dla Was za zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz naszej gminy. Dzięki Waszym inicjatywom możemy wspólnie organizować Dni Dziecka, festyny i wydarzenia, w których aktywnie działacie dla swoich mieszkańców.
Bardzo cieszymy się, że wśród naszych zaproszonych gości była Bogusława Orzechowska Senator RP, która zawsze pozytywnym przesłaniem wspiera wszystkie kobiety.
Oczywiście nie zabrakło życzeń i podziękowań dla Pań od Piotra Piątka Komisarza Gminy Kurzętnik oraz Przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Goniszewskiego. Dziękujemy za wczorajsze prowadzenie wydarzenia Panu Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku Romanowi Lewickiemu, który z dozą humoru wprowadził nas w kobiecy klimat spektaklu.
O przepiękny wystrój hali sportowej zadbali pracownicy Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzętniku oraz Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku za co bardzo dziękujemy...
Dziękujemy również wszystkim szkołom a przede wszystkim pracownikom Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku na czele z dyrektorem Panią Jolantą Paplińską za to, że po raz kolejny nas do siebie przyjęliście i pomogliście w organizacji tego wydarzenia.
Mamy nadzieję, że widzimy się już za rok w takim samym kobiecym gronie.
Tak na dobranoc wrzucamy złotą myśl nawiązującą do wczorajszego spektaklu…
"Bycie kobietą jest gorsze od bycia rolnikiem – mamy tyle roboty z plewieniem i pryskaniem upraw: trzeba depilować nogi woskiem, golić pach, skubać brwi, ścierać pumeksem stopy, złuszczać i nawilżać naskórek, oczyszczać pory, farbować odrosty, malować rzęsy, piłować paznokcie, masować cellulitis, gimnastykować mięśnie brzucha. W dodatku te wszystkie zabiegi są tak precyzyjne, że wystarczy kilka dni, aby się całkiem zapuścić" (Helen Fielding).

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: klimakterium

Oblodzenie - 27-28 marca 2023 r.

Przymrozki - 27-29 marca 2023 r.

Przymrozki - 27 marca 2023 r.

Zapraszamy na dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w dniu 22.03.2023r.

Opady marznące - 10-11.03.2023 r.

Zapraszamy na szkolenie dla Rolników z dopłat bezpośrednich

Oblodzenie - 7-8 marca 2023 r.

XX Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Zapraszamy właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych do udziału w jubileuszowym Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne realizowany jest od 2003 roku
w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. 
Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Skierowany jest do właścicieli gospodarstw indywidualnych, z których przynajmniej jeden
z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników. Udział w Konkursie mogą wziąć zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. W  dotychczasowych dziewiętnastu edycjach udział wzięło ponad 22 tysiące gospodarstw indywidualnych. 
Uczestnicy Konkursu mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania swojego gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia wypadkowe.
W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz innych instytucji działających w środowisku wiejskim. 
Ważne terminy: 
21.04.2023 r. - upływa termin zgłaszania udziału w Konkursie
30.06.2023 r. - zakończenie etapu wojewódzkiego
10-28 lipca 2023 r. - wizytacja gospodarstw finałowych (termin może ulec zmianie).
 
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!
 
 
 

Rolniku!

 Przypominamy, że do 28 lutego 2023 roku można złożyć wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego. 
1 2 3 4 5 6 ... 17

Kontakt - stopka

ADRES URZĘDU:

Gmina Kurzętnik
ul. Grunwaldzka 39
13-306 Kurzętnik
woj. warmińsko-mazurskie
 
Tel. (056) 47-40-580
Fax. (056) 47-48-284
 
Epuap:
/UGKurzetnik28/skrytka
 
NIP: 877-147-55-50
REGON: 871118916

 
Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu
lub na konto Urzędu Gminy Kurzętnik:
 
BANK SPÓŁDZIELCZY BRODNICA
ODDZIAŁ NOWE MIASTO LUBAWSKIE

 
NR: 05 9484 1121 2003 0090 0983 0002