Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 27/01/23, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Sportowe wydarzenie dla Mateusza

Spływ kajakowy sprzątający, w ramach Akcji Sprzątanie Świata 2022

W niedzielę 11 września, zgodnie z planem, skromna grupa wodniaków popłynęła Drwęcą aby ją posprzątać, w ramach Akcji Sprzątanie Świata 2022.
Hasło tegorocznej akcji " Wszystkie śmieci są nasze " , które mówi nam że za stan środowiska naturalnego, każdy z nas jest odpowiedzialny.
Z zaproszenia skorzystało siedmiu wodniaków, przy wsparciu łodzi z Państwowej Straży Rybackiej z Nowego Miasta Lubawskiego.
Jesienna pogoda super na spływ, ale może są inne ważniejsze rzeczy niż sprzątanie rzeki: przecież ja nie naśmieciłem, to dlaczego mam sprzątać ?
W spływie uczestniczył również sympatyczny psiak " Gucio" ze swoją opiekunką Barbarą.
Niestety kolejny spływ porządkowy pokazał że nadal jest co zbierać z rzeki, szczególnie zatory rzeczne były pełne plastików i butelek po  alkoholach
Dopłynęliśmy do przystani kajakowej w Kurzętniku, gdzie pozostawiliśmy 12 dużych worków, pełnych " Skarbów ".
Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy w stronę przystani w Nielbarku. Śmieci w korycie rzeki dużo mniej, zaś odcinek poniżej Lipowca prawie czysty.
Zebrane śmieci zostały złożone w koszu na łące biwakowej w Nielbarku. Zrobiliśmy sobie małe ognisko integracyjne połączone z pieczeniem kiełbasek.
Podziękowałem wszystkim uczestnikom za udział w akcji sprzątania rzeki, dzięki wspólnej pracy, spory odcinek naszej pięknej Drwęcy został oczyszczony.
Dobrze że udaje się pozyskać samorządy lokalne i urzędy oraz skoordynować to w całość, co owocuje pozytywnym finałem Akcji
Stare przysłowie mówi : " Jak dbasz tak masz " warto dbać o nasze środowisko naturalne i żyć bardziej ekologicznie w naszej małej ojczyźnie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Spływ kajakowy sprzątający, w ramach Akcji Sprzątanie Świata 2022

VII edycja Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. BITWA REGIONÓW

VII edycja Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. BITWA REGIONÓW

 
Konkurs Kulinarny pn. „BITWA REGIONÓW” to największy konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich, ich związków oraz stowarzyszeń skupiających kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej; upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.
Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Instytucje współpracujące Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej
i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Bitwa Regionów to nie tylko rywalizacja, to także wsparcie polskich rolników i promocja lokalnych produktów. Jednym z celów konkursu jest promocja i wsparcie kół gospodyń wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
 

Konsultacje Społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2030 Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska

Konsultacje Społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2030 Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska

Burze z gradem 24.08.2022

ROWEROWA WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

Zapraszamy w las! Po raz 8 zapraszamy na wyprawy krajoznawcze po regionie ziemi lubawskiej. W tym roku hasłem przewodnim są lasy. Będziemy odkrywać ślady dawnej działalności leśników oraz rzemiosło związane z drewnem.
Zapraszamy w niedzielę 28 sierpnia na godz. 15. Start na rynku w Kurzętniku. Trasa wyniesie około 16 km.
Pojedziemy przez Lipowiec i leśnymi drogami do Kącik i Kaługi. Wzdłuż lewego brzegu Drwęcy dojedziemy do Brzozia Lub. Meta jest zaplanowana na placu dożynkowym w Brzoziu Lub. Tak czekają na nas stoiska i inne atrakcje. Wstęp wolny. Zapisów brak.
Powrót we własnym zakresie.
Zadanie odbywa się dzięki dofinansowaniu Gminy Kurzętnik, Powiatu Nowomiejskiego i Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Dziękujemy za wieloletnie zaufanie!

Burze z gradem 22.08.2022 r.

Burze z gradem 17.08.2022 r.

Burze z gradem 16.08.2022 r.

Upał 13-15.08.2022 r.

1 ... 3 4 5 6 7 ... 15