Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 31/01/23, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kurzętniku

Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy !
Dla nas to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w okresie zimowym.
Wystartowaliśmy jako pierwsi w regionie i mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania i daliśmy radę !
Ponad 35 wystawców z gastronomią, rękodziełem, ozdobami świątecznymi i nie tylko.
Było z nami tego dnia Nadleśnictwo Brodnica, Lasy Państwowe, gdzie mogliście nabyć choinki oraz uczestniczyć w konkursach specjalnie przygotowanych na to wydarzenie. Smakołyki przygotowane przez nasze Koła Gospodyń Wiejskich z Brzozia Lubawskiego oraz Romanowa rozeszły się w mgnieniu oka a przyczyniły się do tego umiejętności kulinarne naszych Pań z KGW.
Już z dala można było poczuć magię świąt za sprawą pysznej gorącej czekolady przygotowanej przez Panie z Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku
Nie zabrakło również prawdziwej tradycji świątecznej, czyli zdobienia pierniczków, które przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzętniku. Niewątpliwie największą atrakcją Jarmarku była bezpłatna karuzela wenecka oblegana od samego rozpoczęcia jarmarku.
Nie zawiodły również szkoły z naszej gminy. Mogliście zakupić przepiękne ozdoby wykonane przez uczniów z Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Dziękujemy również Żłobek w Kurzętniku, Przedszkole Kogucik w Kurzętniku za przepięknie przygotowane stoisko i przepyszne smakołyki, jak zawsze Panie na medal.
Na naszej scenie mogliście usłyszeć Zespół Kurczaczki, nie zabrakło również wokalistów działających przy Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku, którzy wprowadzili w nas mikołajkowy klimat, prezentując piękne świąteczne wykonania. Piotr Piątek Komisarz Gminy Kurzętnik przywitał uczestników oraz podziękował wszystkim za tak liczne przybycie, na ręce wystawców złoży oficjalne podziękowania od Gminy Kurzętnik wraz z podarunkiem, który będzie przypominał o naszym jarmarku.
Na scenie zaprezentowała się IGA - Iławska Grupa Aktorska, która swoją grą aktorską oraz barwnymi strojami przyciągnęła uwagę najmłodszych uczestników.
Niewątpliwie Święty Mikołaj w przepięknej scenerii spotkał się z mnóstwem dzieci oraz dorosłych. Chętnych do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia nie było końca.
Pośród świątecznych stoisk można było wypatrzyć przyjaciół Świętego Mikołaja, czyli dużych bajkowych maskotek Minionka, Marshalla, Myszkę Mickey i Mini, które chętnie witały się z najmłodszymi dzieciakami.
 Przepiękna muzyczna parada światła na czele z Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik, która poprowadziła uczestników jarmarku na rynek w Kurzętniku, gdzie oficjalnie odpaliliśmy iluminacje świąteczne.
Wczorajsze wydarzenie na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń zimowych w naszej Gminie, a to dzięki Wam drodzy mieszkańcy i goście. Z tego miejsca chcemy bardzo podziękować wszystkim wystawcom za atmosferę i wspólną pomoc ! Nawet mały deszcz nie był nam straszny ! My jako organizatorzy cieszymy się, że wczorajszy jarmark był miejscem, gdzie spotkały się wszystkie pokolenia, że uśmiech na twarzach dzieci nie gasł, a wy drodzy mieszkańcy dzięki swoim zakupom pomogliście lokalnym twórcom rozwijać swoje talenty, pasje i promować lokalne wyroby.
Jarmark Bożonarodzeniowy za nami, ale nie odbyłby się gdyby nie współpraca naszych pracowników, pracowników Centrum Usług Społecznych oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kurzętniku z Dyrektorem Romanem Lewickim na czele, który poprowadził wczorajszy Jarmark Bożonarodzeniowy, strażaków OSP Kurzętnik, którzy dzielnie dbali o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy wolontariuszom z ZS Kurzętnik na czele z Panem Dyrektorem Jarosławem Roszkowskim.
Dziękujemy instruktorom grup artystycznych działających przy Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku Pani Annie Lewickiej oraz Pani Monice Weisgerber za przygotowanie małych artystów. Szczególne podziękowania należą się Panu Mariuszowi Klimkowi Radnemu Gminy Kurzętnik za pełnienie zaszczytnej funkcji tego dnia.
Mamy nadzieję, że za rok widzimy się ponownie w tym samym składzie ! Z naszej strony możemy tylko napisać, że będziemy dokładać wszelkich starań, żeby było jeszcze piękniej…
Będzie nam bardzo miło jeśli udostępnicie post lub napiszecie komentarz. Wasze opinie są dla nas ważne. Będziemy udostępniać kolejne zdjęcia w najbliższych dniach.
Dziękujemy.
 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: jarmark

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

ADRES URZĘDU:

Gmina Kurzętnik
ul. Grunwaldzka 39
13-306 Kurzętnik
woj. warmińsko-mazurskie
 
Tel. (056) 47-40-580
Fax. (056) 47-48-284
 
Epuap:
/UGKurzetnik28/skrytka
 
NIP: 877-147-55-50
REGON: 871118916

 
Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu
lub na konto Urzędu Gminy Kurzętnik:
 
BANK SPÓŁDZIELCZY BRODNICA
ODDZIAŁ NOWE MIASTO LUBAWSKIE

 
NR: 05 9484 1121 2003 0090 0983 0002