Aktualności

Spływ kajakowy sprzątający, w ramach Akcji Sprzątanie Świata 2022

  • 13-09-2022
W niedzielę 11 września, zgodnie z planem, skromna grupa wodniaków popłynęła Drwęcą aby ją posprzątać, w ramach Akcji Sprzątanie Świata 2022.
Hasło tegorocznej akcji " Wszystkie śmieci są nasze " , które mówi nam że za stan środowiska naturalnego, każdy z nas jest odpowiedzialny.
Z zaproszenia skorzystało siedmiu wodniaków, przy wsparciu łodzi z Państwowej Straży Rybackiej z Nowego Miasta Lubawskiego.
Jesienna pogoda super na spływ, ale może są inne ważniejsze rzeczy niż sprzątanie rzeki: przecież ja nie naśmieciłem, to dlaczego mam sprzątać ?
W spływie uczestniczył również sympatyczny psiak " Gucio" ze swoją opiekunką Barbarą.
Niestety kolejny spływ porządkowy pokazał że nadal jest co zbierać z rzeki, szczególnie zatory rzeczne były pełne plastików i butelek po  alkoholach
Dopłynęliśmy do przystani kajakowej w Kurzętniku, gdzie pozostawiliśmy 12 dużych worków, pełnych " Skarbów ".
Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy w stronę przystani w Nielbarku. Śmieci w korycie rzeki dużo mniej, zaś odcinek poniżej Lipowca prawie czysty.
Zebrane śmieci zostały złożone w koszu na łące biwakowej w Nielbarku. Zrobiliśmy sobie małe ognisko integracyjne połączone z pieczeniem kiełbasek.
Podziękowałem wszystkim uczestnikom za udział w akcji sprzątania rzeki, dzięki wspólnej pracy, spory odcinek naszej pięknej Drwęcy został oczyszczony.
Dobrze że udaje się pozyskać samorządy lokalne i urzędy oraz skoordynować to w całość, co owocuje pozytywnym finałem Akcji
Stare przysłowie mówi : " Jak dbasz tak masz " warto dbać o nasze środowisko naturalne i żyć bardziej ekologicznie w naszej małej ojczyźnie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Spływ kajakowy sprzątający, w ramach Akcji Sprzątanie Świata 2022

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją