Pozostałe aktualności

VII edycja Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. BITWA REGIONÓW

  • 08-09-2022

VII edycja Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. BITWA REGIONÓW

 
Konkurs Kulinarny pn. „BITWA REGIONÓW” to największy konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich, ich związków oraz stowarzyszeń skupiających kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej; upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.
Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Instytucje współpracujące Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej
i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Bitwa Regionów to nie tylko rywalizacja, to także wsparcie polskich rolników i promocja lokalnych produktów. Jednym z celów konkursu jest promocja i wsparcie kół gospodyń wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją